۲۰هزار کارگر ساختمانی مازندران در لیست انتظار تامین اجتماعی

رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران با اعلام اینکه ۲۰هزار کارگر ساختمانی مازندران در لیست انتظار تامین اجتماعی قرار دارند، گفت: میزان بیمه شده‌های استان مازندران نسبت به سنوات گذشته کاهش یافته است.
سید هادی ساداتی اظهار کرد: انتظار افزایش حقوق نداریم اما حتما دغدغه داریم که تورم در نقطه‌ای متوفق شود.
وی با اعلام اینکه تورم در مازندران به ویژه زمان حضور مسافران بیشتر احساس می‌شود، تصریح کرد: با توجه به حضور مسافران بیشتر اقلام بیشتر از سایر کشور قیمت‌گذاری می‌شود.
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران، خاطرنشان کرد: استان مازندران تورم‌های غیر قابل پیش بینی وجود دارد و در سه روز تعطیلات قیمت کالاهای اساسی افزایش یافته است.
ساداتی با اشاره به مشکلاتی که کارگران با تامین اجتماعی دارند، افزود: تفاوت رفتار تامین اجتماعی با اقشار به شدت احساس می‌شود و نوع نگاه این سازمان به کارگران ساختمانی نگران کننده بوده، بعضا بخش‌نامه‌های فراتر از قانون برای این قشر صادر می‌شود.
وی در ادامه با اشاره به کمبود تعداد بازرس در تامین اجتماعی، گفت: همین موضوع باعث شده که بسیاری از کارگران در دریافت تاییده بازرسان دچار مشکل شوند.
رئیس انجمن صنفی کارگران ساختمانی مازندران با اعلام اینکه خواسته کارگری از نحوه مصارف و منابع تامین اجتماعی است، افزود: از نمایندگان مجلس درخواست داریم که وضعیت منابع و مصارف این سازمان را بررسی کنند و تحقیق و تفحص خواسته جامعه بازنشستگان است.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از فارس، ساداتی تعداد افراد در لیست انتظار بیمه کارگران ساختمانی استان را ۲۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: تعداد بیمه شدگان کارگری استان مازندران را به زیر ۴۰ هزار نفر اعلام کرده است.

1402/2/6

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه , بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :