حدود ۱۷ هزار شغل برای مددجویان مازندرانی ایجاد شد

معاون اشتغال کمیته امداد مازندران:
حدود ۱۷ هزار شغل برای مددجویان مازندرانی ایجاد شد
معاون اشتغال کمیته امداد مازندران از ایجاد ۱۶ هزار و ۸۹۰ فرصت شغلی برای جامعه مددجویی و اقشار آسیب پذیر جامعه در سال گذشته خبر داد.
سید علی اصغر رضایی طالشی با اظهار اینکه رویکرد اصلی کمیته امداد، خانواده توانمند با ایجاد کسب و کار و درآمد ثابت برای این خانوارها است، افزود: افراد معرفی شده به واحد اشتغال ابتدا توسط کارشناسان فنی مشاوره شغلی، استعدادسنجی و نیازسنجی شده و مهارت‌ها، علاقمندی ها و امکانات و تجهیزات آنان در منزل یا محل کسب و کارشان مورد بررسی قرار گرفته و با توجه به شرایط برای آنان برنامه ریزی انجام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه دو گروه افراد به واحد اشتغال معرفی می‌شوند، گفت: دسته اول افرادی هستند که می‌توانند برای خود شغل ایجاد کنند، یعنی دارای مهارت، امکانات و فضای کسب و کار بوده و کمیته امداد سرمایه مورد نیاز را در اختیار آنها قرار می‌دهد و تا چهار سال مراحل پیشرفت شغلی آنها توسط کارشناسان فنی اشتغال مورد بازدید و بررسی قرار خواهد گرفت.
معاون اشتغال کمیته امداد مازندران در ادامه بیان کرد: دسته دوم افرادی هستند که نمی‌توانند برای خود شغل ایجاد کنند، برای این افراد به دو صورت شرایط ایجاد کار فراهم می‌شود اول: معرفی به کارفرمایان، کارآفرینان و صاحبان مشاغل و کسب و کار بزرگ جهت بهره گیری از نیروی انسانی و دوم: کارفرمایان قسمتی از خط تولید خود را برون‌سپاری کرده وبه مددجویان واگذار می‌کنند تا وارد چرخه فعالیت شوند.

رضایی تصریح کرد: در جهت رونق کسب و کار و موفقیت در بازار رقابتی و فروش، جامعه هدف از آموزش‌ها و مشاوره‌های کارآفرینی، نوآوری و نوین بهره مند می‌شوند.
وی به توجه ویژه به اشتغال، آموزش و ایجاد طرح‌هایی با درآمد پایدار برای مددجویان مناطق محروم اشاره کرد و گفت: با برقراری ارتباط با شرکت‌های دانش بنیان و نوآور، آموزش‌های کار با کامپیوتر و برنامه نویسی به این افراد داده می‌شود و با پرداخت تسهیلات جهت خرید لب تاپ یا کامپیوتر شرایط کار در فضای خانه برای آنان فراهم می‌شود.
معاون اشتغال کمیته امداد مازندران تصریح کرد: با توجه به عنایت دولت و کمیته امداد مرکز، ۵۰ درصد از اعتبارات اشتغال برای مددجویان و ۵۰ درصد هم برای سایر اقشار آسیب پذیر جامعه تا دهک ۵ تقسیم شده که به صورت تسهیلات به آنان پرداخت می‌شود.
به گزارش سرزمین پویانیوز و به نقل از مهر، رضایی با تقدیر و تشکر از همکاری و حمایت‌های مدیران بانک‌ها، معاونت اقتصادی و مدیر کل سرمایه استانداری گفت: در سال گذشته ۱۶ هزار و ۸۹۰ فرصت شغلی با هزینه‌ای بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان برای جامعه مددجویی و اقشار آسیب پذیر جامعه ایجاد شد که توانستیم ۹۵ درصد اعتبارات استان را جذب کنیم.

1402/2/4

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :