۳۰هزار کودک و نوجوان در حوزه کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران


مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران از عضویت و خدمات دهی فرهنگی، آموزشی به بیش از ۳۰هزار کودک و نوجوان در استان خبر داد.
حامد فاضلی گفت: کانون پرورش فکری از نهاد‌هایی هست که بعد از انقلاب اسلامی با حضور نیرو‌های متعهد و انقلابی در راستای ارزش‌های اسلامی سعی دارد کودکان مستعد و توانمند و کودکانی که در حوزه‌های مختلف فرهنگی هنری و علمی توانمندی‌های خاصی دارند شناسایی کند و آن‌ها را در مسیر توسعه رشد و بالندگی کمک‌هایی به صورت علمی داشته باشند
وی افزود: در کنار آن “برنامه‌های متعدد فرهنگی اجتماعی در حوزه پرورشی برای کودکان در نظر دارد. کانون پرورش فکری وابسته به وزارت آموزش و پرورش است که بسیار موفق در حوزه کودک و نوجوان ورود دارد و به نوعی متولی پرورش کودک و نوجوان در سطح استان و کشور هست.
مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان مازندران خبراز ۶۰ مورد فعالیت در حوزه کودک و نوجوان داد و گفت: برنامه‌هایی تعریف شده با همراهی مربیان توانمند متعهد و مربیان دلسوز در جهت پرورش کودکان اجرا می شود و فعالیت‌های سفالگری نقاشی، خطاطیف نجوم، عکاسی، شعر، موسیقی و فعالیت‌هایی مجسمه سازی و این قبیل از جمله فعالیت‌های ما در حوزه کانون پرورش فکری برای کودکان و نوجوانان در حال اجرا است.
وی از افراد واجد شرایط شرکت در کلاس‌های کانون گفت: مخاطبین ما هم از سنین ۷ سالگی تا ۱۶ سالگی از دوران کودکی و تا دوران نوجوانی رو پوشش میدهد و در مراکز خودشان در حال ایفای نقش هستند که برای کودکان و نوجوانان سطح استان و مرکز استان داریم.

فاضلی کبریا از ۳۳ مرکزفعال در استان مازندران نام برد و بیان داشت: از شرق تا غرب استان ۳۳مرکز داریم و هم اکنون با مجموعه بزرگ کانون زبان ۳۰هزار کودک و نوجوان استان پوشش میدهیم و زبان‌های خارجه ازعربی گرفته چینی، روسی و انگلیسی و زبان‌های دیگر آموزش داده می شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از خبرگزاری صدا و سیمای مازندران، وی افزود: در استان مازندران برنامه‌های متعدد فرهنگی اجتماعی در حال برگزاری است و ماه مبارک رمضان برنامه‌های ویژه برای کودکان و نوجوانان داشتیم برنامه‌های قرآنی و نیز مناسبتی روز قدس با مفاهیم استکبارستیزی و ضد صهیونیستی در قالب‌های قصه شعر نقاشی کاردستی تا کودکان و نوجوانان ما استعدادشان را به منصه ظهور برسانند و این مباحث را به نسل‌های کودک و نوجوان ده نودی منتقل شود به حمدالله در ماه مبارک رمضان افطاری ساده را در مراکز و برنامه‌های زیبایی را در کنار برنامه افطاری داشتیم.
کپی لینک

1402/2/3

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :