کلاهبرداری در پوشش فروش ویژه لپ تاپ دست دوم


رئیس پلیس فتا مازندران در خصوص ارسال لینک‌های جعلی تحت عنوان فروش حراج ویژه لپ تاپ دست دوم در شبکه‌های اجتماعی هشدار داد.
سرهنگ سامع خورشاد گفت: افراد سودجو و کلاهبردار با درج آگهی‌های دروغین فروش لپ تاپ دست دوم در کانال‌ها و شبکه‌های اجتماعی قصد تطمیع شهروندان را کرده و اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری با ایجاد انگیزه در خریداران، لپ تاپ با قیمت‌های پایین‌تر از عرف بازار را با مهندسی اجتماعی و چرب زبانی اعتماد خریدار را جلب کرده و از او می‌خواهند نیمی از پول کالا سفارشی خود را را واریز کرده و پس از دریافت کالا مابقی وجوه را واریز کند.

رئیس پلیس فتا مازندران گفت: متاسفانه هموطنان بعداز واریز وجوه به حساب کلاهبردار هیچگونه کالایی دریافت نکرده و شخصی پاسخگو نبوده و یا لپ تاپ تحویلی به آن‌ها هم از نظر کیفیت و مشخصات و هم از نظر اصالت و جنس متفاوت و یا خراب می‌باشد.

سرهنگ خورشاد در خصوص دیگر ترفند این مجرمان سایبری، افزود: در پی تبلیغات فروش لپ تاپ دست دوم شاهد ارسال لینک‌های جعلی در کانال‌ها و شبکه‌های‌اجتماعی هستیم که با سرقت اطلاعات بانکی شهروندان حساب بانکی آن‌ها را خالی می‌کنند.

به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، وی به شهروندان توصیه کرد: فریب برخی از پیام‌ها و آگهی‌های منتشر شده در فضای مجازی در کانال‌ها و گرو‌ها با وعده‌های حراج ارزان، لپ تاپ دست دوم را نخورده و اگر قصد خرید آنلاین را دارند حتما از فروشگاه‌های اینترنتی دارای نماد اعتماد الکترونیک خرید کنند، زیرا این فروشگاه‌های اینترنتی در عین مجاز و معتبر بودن ملزم به رعایت قوانین نیز می‌باشند، و از پرداخت‌های اینترنتی از طریق شبکه‌های اجتماعی به افراد ناشناس و یا واریز هرگونه وجه حتی مبالغ کم به‌عنوان بیعانه جدا خودداری کنند.

1402/2/2

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :