کشت سازگار با کم آبی باید در مازندران در دستور کار قرار گیرد

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران:
کشت سازگار با کم آبی باید در مازندران در دستور کار قرار گیرد
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار مازندران، محرومیت زدایی و حل مشکل تنش آبی در مازندران را از اولویت برنامه های حوزه عمرانی دانست و تصریح کرد: کشت سازگار با کم آبی در مازندران در دستور کار قرار گیرد و به کشت گلخانه ای توجه ویژه ای بشود. ‎
رضا علیخانی در جمع مدیران آب منطقه ای مازندران با بیان اینکه آب، خاک و کشت سه راس مثلث حل مشکل تنش آبی و رکود کشاورزی مازندران است، اظهار کرد: کشاورزی استان برای تحقق رشد ۸ درصدی اقتصاد مازندران، با توجه به تنش آبی استان ، باید سازگاری های لازم را با تکیه بر روش های نوین و دانش بنیان و تغییر در الگوی کشت ایجاد نماید که در این خصوص مدیریت کشت یکپارچه و کشت سازگار با شرایط آبی و خاکی استان بسیار حایز اهمیت می باشد.
وی با اشاره به اینکه نحوه مدیریت حق آبه آب‌بران باید به درستی انجام بشود، افزود: مجموعه مدیریت آب در حوزه کشاورزی به نحوی عمل کنند تا تنش بین کشاورزان به ویژه بین شهری ایجاد نشود.
معاون عمرانی استاندار مازندران، حرکت به سمت مدیریت تنظیمی آب و کنترل ۸۸ درصد روان آبهای مازندران برای کاهش تنش آبی را بسیار مهم برشمرد و یادآوردشد: مازندران به سدهای متعددی نیاز دارد و البته ساخت سدهای کوچک تعداد بالا، افزایش آبندانها و حتی سد لاستیکی می‌تواند کمک زیادی به استان بکند.
به گزارش صبح آمل نیوزو به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، علیخانی محرومیت زدایی و حل مشکل تنش آبی در مازندران را از اولویت برنامه های حوزه عمرانی دانست و تصریح کرد: کشت سازگار با کم آبی در مازندران در دستور کار قرار گیرد و به کشت گلخانه ای توجه ویژه ای بشود.
وی خاطرنشان کرد: برای رفع تنش آبی مازندران هر هفته به صورت کاربردی جلسات کارشناسی برگزار می شود و مسئله آب و تامین آن از اولویت برنامه های استان است.

1402/1/30

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :