موانع و ظرفیت های بزرگ توسعه اقتصادی مازندران شناسایی شود

استاندار مازندران:
موانع و ظرفیت های بزرگ توسعه اقتصادی مازندران شناسایی شود
استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت های بزرگ مازندران برای توسعه اقتصادی و ضرورت بهره گیری از همه توانمندی ها در این راستا، گفت: رشد اقتصادی هشت درصد برای مازندران در سال جاری هدف‌گذاری شد. ‎
سید محمود حسینی پور، در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان با عنوان اینکه در سال گذشته با همت مسئولان دستگاه های اجرایی ذیربط نرخ رشد اقتصادی استان به 3.7 درصد رسید، خاطرنشان کرد: با توجه به ظرفیت های فراوان، امسال نرخ رشد اقتصادی هشت درصدی هدف گذاری شده است و با اتخاذ راهکار درست و اصولی مازندران باید به عرصه رقابت با دیگر استان‌ها تبدیل شود.
وی ادامه داد: مازندران ظرفیت های فراوانی دارد که در صورت استفاده بهینه از آنها، می توان به اهداف از پیش تعیین شده دست یافت.
استاندار مازندران، گفت: با توجه به نعمت ها و منابع فراوان خدادادی در استان، هم اکنون تنها از 20 درصد ظرفیت های اقتصادی مازندران استفاده می شود که به هیچ عنوان مطلوب نیست.
حسینی پور با بیان اینکه دلایل استفاده نشدن از ظرفیت های اقتصادی مازندران باید با انجام کارهای کارشناسی بررسی و متناسب با آن نیز راهکاری اصولی اتخاذ شود، خاطرنشان کرد: امسال عملیات اجرایی 2 صنعت بزرگ در استان آغاز خواهد شد که به وضعیت و رشد اقتصادی نیز کمک شایانی خواهد کرد.
نماینده عالی دولت در مازندران بابیان اینکه اعضای ستاد تسهیل باید با مطالبه گری زمینه عملیاتی شدن بسیاری از طرح ها را فراهم کنند، افزود: اعضای ستاد تسهیل با توجه به اختیاراتی که در چارچوب قانون به آنها واگذار شده است باید با اتخاذ تصمیم بزرگ، گره های بزرگ اقتصادی در استان را باز کنند.
حسینی پور با بیان اینکه لزوم شناسایی موانع، مسایل و مشکلات مربوط به توسعه اقتصادی استان مورد تاکید است، بیان کرد: در صورت تحقق این مهم می توان متناسب با آنها نیز راهکارهای اصولی ارایه کرد.
این مسئول بااشاره به تحریم ها و توطئه های اقتصادی سنگین دشمنان، اضافه کرد: برای گشایش های اقتصادی تلاش های زیادی توسط دولتمردان صورت گرفته است و دولت سیزدهم تلاش کرد تا برخی از بن بست های پیش رو بازگشایی و برداشته شود.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، وی افزود: یکی از ماموریت های اصلی ستاد تسهیل استان شناسایی ظرفیت های بزرگ توسعه اقتصادی مازندران است که ستاد تسهیل باید در شناسایی ظرفیت های سرمایه گذاری اهتمام بیشتری داشته باشد.
حسینی پور اشاره کرد: واحدهای تولیدی که به هر علتی از مدار خارج شده است، اعضای ستاد تسهیل باید آنها را شناسایی و راهکارهای لازم برای فعالیت دوباره این واحدها را ارایه دهند.
وی تاکید کرد: باید شرایطی فراهم شود تا بیشترین میزان تسهیلات به تولید کنندگان پرداخت شود و در این بخش نباید هیچ گونه امساکی به خرج داد، نامگذاری امسال رهبری با عنوان کاهش تورم و رشد تولید، تکلیف را بر همه مسئولان و دولتمردان مشخص کرده اند و یکی از راهکارهای تحقق این مهم نیز مردمی کردن فعالیت های اقتصادی است.

1402/1/28

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :