ثبت 6867 اشتغال جدید آملی ها در سامانه رصد

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل:
ثبت 6867 اشتغال جدید آملی ها در سامانه رصد
رئیس اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی آمل با اشاره به وجود ضریب اشتغال 93 درصدی در این شهرستان، گفت: بیش از 6 هزار و 861 جوینده کار آمل در سامانه رصد به عنوان اشتغال جدید ثبت نام کردند
سید شاهین حسینی در نشست مسؤولان و مدیران شهری، اظهار کرد: رشد و توسعه هر کشور مرهون تلاش و مجاهدت جامعه کارگری و کارآفرینان است که در خط مقدم جبهه کار و تلاش قرار دارند و معمولا عادت به دیده شدن ندارند.
وی افزود: در تحقق اهداف اقتصادی و اجتماعی نظام قشر کارگری کار بزرگی برعهده دارند زیرا فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در گروه هم فکری و اتحاد همه دستگاه ها و کارفرمایان است.
به گزارش صبح آمل و به نقل از فارس، رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل تصریح کرد: با توجه به بیانات ارزشمند رهبر معظم انقلاب اسلامی در معرفی شعار سال ۱۴۰۲ به مهار تورم و رشد تولید، امید داریم همه مسؤولان با نگاه جهادی و حمایتی به مقوله تولید نگاه داشته باشند و برای مهار و کاهش تورم تمام تلاش خود را به کار ببندند.
حسینی با اشاره به حضور در کارخانجات، واحدهای تولیدی و کارگاه ها در هفته کار و کارگر، خاطرنشان کرد: در سال تولید، دانش بنیان، اشتغال آفرین توانستیم ۷۱۹ طرح جامعه هدف کمیته امداد در این شهرستان شناسایی کنیم که از محل تسهیلات تبصره ۱۶ برخوردار شدند.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل با بیان اجرای ۲۳۸ طرح اداره بهزیستی آمل با پرداخت تسهیلات اشتغالی توانست بیشترین خدمات را نسبت به دیگر شهرها ارائه دهد، گفت: در زمینه مشاغل خانگی ۲۴۴ طرح پشتیبان و خوداشتغالی شناسایی شده و از تسهیلات مشاغل خانگی برخوردار شدند.
حسینی بیان کرد: در سامانه رصد اشتغال از مجموع ۴ هزار و ۸۴۳ تعهد اشتغال شهرستانی بیش از ۶ هزار و ۸۶۱ نفر در این سامانه به عنوان اشتغال جدید ثبت نام کردند، یادآور شد: در این زمینه ۱۴۱ درصد میزان تعهد محقق شده و توانستیم رتبه نخست بین شهرهای مختلف مازندران را به خود اختصاص دهیم.
وی خاطرنشان کرد: در قالب تعهد تسهیلات اشتغالزایی ۷۱۸ مورد با همکاری ادارات صمت و جهاد کشاورزی در قالب ۹۶ طرح بزرگ استانی شناسایی شده و از مزایای تسهیلات به میزان ۱۹۸ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان برخوردار شد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آمل با بیان اینکه ضریب اشتغال شهرستان آمل در حال حاضر ۹۳ درصد بوده که باید این میزان ضریب حفظ و ارتقا یابد، بیان کرد: تعداد ۵۰۰ نفر از جویندگان کار از طریق کاریابی ها مشغول به کار شدند همچنین در زمینه مستمر بگیران بیکاری یک هزار و ۷۰۰ نفر بوده که در پایان سال این میزان به یک هزار و ۳۰۰ نفر رسیده است.
حسینی با بیان اینکه هم اکنون ۶۰ هزار نفر نیروی کار مشمول قانون کار هستند، یادآور شد: در زمینه تنظیم روابط کار اختلاف بین کارگری و کارفرمایی توانستیم ۳۰ درصد پرونده ها را به صورت سازشی به حل و فصل برسانیم.

1402/1/25

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :