تورم از کسری بودجه دولت سرچشمه می‌گیرد

رئیس خانه صمت مازندران:
تورم از کسری بودجه دولت سرچشمه می‌گیرد
رئیس خانه صمت مازندران با تاکید بر اینکه تثبیت اقتصاد کشور یک امر ضروری است، گفت: تورم موضوع اساسی است که مهم‌ترین آن از کسری بودجه دولت سرچشمه می‌گیرد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از ایسنا، سید مجتبی رضوی با تاکید بر دو موضوع مهمی که مقام معظم رهبری به عنوان شعار سال انتخاب کردند، اظهار کرد: این موضوعات شعار سال نیست، بلکه یک دستور بزرگ اجتماعی است که تمامی مدیران دستگاه‌های اجرایی باید با همت زیاد آن را اجرا کنند.
وی با اشاره به مهار تورم در کشور، افزود: این موضوع مالیات خفته‌ای است که همه هموطنان ما بدون اینکه نفعی برایشان داشته باشد پرداخت می‌کنند و رشد تولید هم در حقیقت حلقه‌ی مفقوده‌ای است که ساله‌ها ما را رنج می‌دهد تا بتواند اختلاف بین ثروت و نقدینگی موجود در جامعه‌ را رفع کند.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران نیاز به تبیین یک راهبرد و استراتژی برای عملیاتی شدن شعار سال را ضروری دانست و گفت: شرایط جامعه به گونه‌ای است که اگر تورم مهار نشود، آن اندک دهک متوسطی که داریم از دست می‌رود و کشور به سمت فقر پیش می‌رود.
این مسئول با اذعان به اینکه تورم موضوع اساسی است که مهم‌ترین آن از کسری بودجه دولت سرچشمه می‌گیرد و رقم بزرگی است، خاطرنشان کرد: رشد نقدینگی در ۶ ماه دوم سال گذشته ۳۶ درصد بود که عدد بسیار زیادی است و می‌تواند کشور را به رکود عجیب و غریبی رو به رو کند.
رضوی یادآور شد: مردم و تشکل‌ها نمی‌توانند تورم و نقدینگی را حل کنند، اما در بخش تولید همه می‌توانند مشارکت داشته باشند و واحدهای تولیدی و دولتمردان برای این که راه را برای رشد تولید مهیا کنند باید ظرفیت‌های موجود را به فعل در آورند.
وی با استفاده از ظرفیت‌های موجود وضعیت اقتصادی آتی را قابل پیش‌بینی دانست و ادامه داد: باید با تثبیت اقتصاد در شرایط موجود، به گونه‌ای که قدرت برنامه‌ریزی را به سرمایه گذار یا واحدهای تولیدی برای تولید بدهیم.
رئیس خانه صنعت، معدن و تجارت مازندران با تاکید بر اینکه در استان باید ظرفیت‌های موجود را از حالت بالقوه به بالفعل درآوریم گفت: امکاناتی در استان داریم که مولدسازی آن بسیار کمک کننده است با رفع موانعی که در مقابل رشد تولید قرار دارد و همچنین تامین سرمایه های در گردش واحدهای صنعتی و معدنی می تواند موثر باشد.
رضوی ایجاد امکانات، مراودات بین المللی، افزایش صادرات و صدور مجوز برای رونق کسب و کار را از مواردی دانست که در تحقق شعار سال می تواند موثر باشد.

1402/1/23

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :