نماینده مردم شهرستان آمل درمجلس گلایه کرد


کمبود پزشک متخصص جراحی قلب و ریه در مراکز درمانی آمل
نماینده مردم شهرستان آمل در مجلس شورای اسلامی، از تاخیر در اختصاص سهمیه لازم درتامین پزشکان متخصص جراحی قلب و ریه وبرخی تخصص‌های دیگر در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی این شهرستان گلایه کرد.
به گزارش صبح آمل نیوز و به نقل از ایسنارضا حاجی پور گفت: متاسفانه کمبود پزشکان مختصص به خصوص جراحی قلب و ریه و برخی تخصص‌های دیگر در روزهای تعطیل بیشتر احساس می‌شود و بیماران مراجعه کننده و همراهان آنها با مشکلات زیادی مواجه خواهند شد.
وی با بیان اینکه متاسفانه حجم بالایی از گلایه‌های مردمی درقالب درخواست‌ها و همچنین انتظارات به حق آنها به سمت دفترنماینده مجلس ارسال می‌شود، افزود: البته در چندین مورد درخواست برای اختصاص سهمیه پزشکان متخصص جراحی قلب و ریه به بیمارستان‌های شهرستان به دانشگاه علوم پزشکی مازندران داده شده وهمچنان منتظر حضور پزشکان مربوطه در بیمارستان‌های آمل هستیم.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه امکانات و زیرساخت‌های مورد نیاز برای انجام عمل جراحی قلب و ریه و دیگر عمل‌های سخت خوشبختانه در بیمارستان‌های این شهرستان فراهم شده است، تصریح کرد: متاسفانه مشکل فعلی، نبود پزشک و جراح متخصص در شهرستان است.
حاجی پور اضافه کرد: هرچند این مشکل به صورت هفتگی با تیم جراحی که درشهرستان بابل هستند، برطرف می‌شود، اما اختصاص یک روز در هفته برای حجم بالای بیماران مراجعه کننده برای دریافت خدمات دولتی دربیمارستان امام خمینی(ره) جوابگو نیست و انتظار است که دانشگاه علوم پزشکی مازندران نیز هرچه سریعتر دراختصاص سهمیه پزشکان متخصص وحراج قلب و ریه به بیمارستان‌های آمل اقدام کند.
وی یادآورشد: بیمارستان آمل درحال حاضر علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیماران شهرستان آمل به بیماران ارجاعی ومراجعه کننده از شهرهای مرکزی وغرب مازندران نیز خدمات درمانی ارائه می‌کنند وبا توجه به حجم بالای جمعیت حدود یک میلیون نفری این شهرستان‌ها، کمبود پزشک دراین شرایط اصلا منطقی نیست.

۱۴۰۲/۱/۱۴

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :