چرا در خصوص حمایت از برنج تولید داخلی اقدامی نمی شود؟

نماینده مردم آمل خطاب به دولت؛ چرا در خصوص حمایت از برنج تولید داخلی اقدامی نمی شود؟
 نماینده مردم آمل در مجلس با انتقاد از واردات برنج خارجی، گفت: در شرایطی که فصل کشت مجدد برنج فرارسیده اما تمام کارخانجات شالیکوبی حوزه انتخابیه آمل و استان مازندران انباشه از برنج است.
به گزارش صبح امل نیوز و به نقل از شفقنا، رضا حاجی پور با انتقاد از عملکرد وزارتخانه های جهاد کشاورزی و صمت در مواجه با وضعیت بازار برنج در کشور و خطاب به رییس دولت سیزدهم، گفت: رهبر انقلاب بارها بر توجه به تولید محصولات داخلی تاکید کرده اند اما در خصوص حمایت از برنج تولید داخلی، توجهی  صورت نمی گیرد. آقای رییس جمهور علی رغم توصیه های مذکور چرا در این زمینه اقدام جدی انجام نشده است.
وی با اشاره به اینکه حدود 40 درصد برنج کشور در استان مازندران تولید و کشت می شود، اظهار کرد: این مهم در حالی است که هم اکنون تمام کارخانجات شالیکوبی حوزه انتخابیه آمل انباشه از برنج است.
نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه اقتصاد استان های شمالی بر پایه کشاورزی است، ادامه داد: این مهم در حالی است که هم اکنون فصل کشت مجدد فرارسیده است و در صورتی که مسئولان اجرایی و دستگاه های ذیربط اقدامی برای خرید تضمیمی برنج نکنند، کشاورزان با بحران جدی مواجه خواهند شد.
حاجی پور با بیان اینکه با فرارسیدن فصل گرما، برنج های انباشته شده دچار آفت می شوند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود، افزود: متاسفانه در چنین شرایطی شاهد واردات برنج به کشور هستیم که بزرگترین خیانت به کشاورزان بوده و سبب می شود این قشر زحمتکش با مشکل روبرو شوند؛ بر این اساس دستگاه های ذیربط باید جلوی توزیع برنج وارداتی به بازار را بگیرند و سریعا به خرید تضمینی برنج کشاورزان اقدام کنند.
عضو مجمع نمایندگان استان مازندران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تولیدکنندگان داخلی برنج با هزینه های زیادی سموم و نهاده ها را تهیه کرده اند و اکنون انتظار دارند محصولاتشان در بازار به فروش برسد نه اینکه برنج وارداتی خارجی جایگزین محصولاتشان شود.

1402/1/5

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :