واحدهای صنفی پلمب شده تا ۱۵ فروردین باز نمی شوند

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران:
واحدهای صنفی پلمب شده تا ۱۵ فروردین باز نمی شوند
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران، از شهروندان خواست هرگونه تخلف اقتصادی را از جمله شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، تقلب و صادر نکردن فاکتور را به تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری مازندران، یدالله ملکی، از شهروندان خواست هرگونه تخلف اقتصادی از جمله شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، تقلب و صادر نکردن فاکتور را به تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود، گفت: هدف از اجرای طرح نظارتی بر بازار عرضه و تقاضا، حمایت از مصرف کننده است و در صورت بروز هرگونه تخلف صنفی مانند گرانفروشی و درج نکردن قیمت بر روی کالا با مخلان بازار باجدیت برخورد خواهد شد. ‎
وی با عنوان اینکه مخلان بازار در دوره بازرسی‌های جدید علاوه بر پلمب فروشگاه با جریمه حداقل ۱۰ میلیون تومانی از سوی قاضی شعبه تعزیرات در استان مواجه خواهند شد، خاطرنشان کرد: در بازرسی های جدید ویژه ماه مبارک رمضان و عید باستانی نوروز از بازار عرضه و تقاضا که از هشتم اسفندماه امسال آغاز و تا چهارم اردیبهشت سال آینده ادامه می‌یابد، باجدیت با واحدهای صنفی متخلف برخورد خواهد شد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران ادمه داد: هدف از اجرای طرح نظارتی بر بازار عرضه و تقاضا، حمایت از مصرف کننده است و در صورت بروز هرگونه تخلف صنفی مانند گرانفروشی و درج نکردن قیمت بر روی کالا با مخلان بازار باجدیت برخورد خواهد شد.
ملکی، اظهار کرد: در این دوره بازرسی‌ها، تمرکز و نظارت ویژه‌ای بر فروشگاه‌های زنجیره‌ای، میادین میوه و تره بار، آجیل و شیرینی فروشی و پایانه های حمل و نقل مسافر وجود خواهد شد.
وی اضافه کرد: درج نکردن قیمت بر روی کالا و همچنین گرانفروشی ۲ تخلف صنفی اساسی در استان است که گروه های بازرسی استان باجدیت برای رفع این چالش اقدام خواهیم کرد.
مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مازندران گفت: همچنین در کنار تیم بازرسی، قاضی کشیک تعزیرات هم در واحدهای صنفی حضور می یابد و در صورت ثبت تخلف بدون هیچ قید و شرطی مخلان بازار با جریمه های سنگین مواجه خواهند شد.
ملکی از شهروندان خواست هرگونه تخلف اقتصادی را از جمله شامل گرانفروشی، درج نکردن قیمت، احتکار، تقلب و صادر نکردن فاکتور را به تلفن گویای ۱۲۴ اطلاع دهند تا در کمترین زمان رسیدگی شود.

1401/12/16

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :