یک حفار غیرمجاز در آمل دستگیر شد

فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران:
یک حفار غیرمجاز در آمل دستگیر شد
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران از دستگیری یک حفارغیر مجاز در شهرستان آمل خبر داد.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران ضمن بیان خبر فوق، گفت: بنا بر گزارش پایگاه یگان‌حفاظت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان آمل و در پی اخبار واصله از سوی میراث بانان افتخاری مبنی براینکه فردی با هویت معلوم اقدام به حفاری در منزل شخصی خود کرده است، بلافاصله ماموران یگان حفاظت به‌همراه عوامل انتظامی با دستور قضایی به محل مورد نظر اعزام و پس از شناسایی محل مورد نظر، در یک عملیات ضربتی توانستند، آلات و ادوات حفاری کشف و ضبط کنند.
به‌گزارش صبح آمل و به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران، محمدرضا کردان اظهار داشت: در این‌ رابطه یک نفر با هویت معلوم دستگیر شد و پرونده به‌منظور سیر مراحل قانونی به مراجع ذی‌صلاح قضایی تحویل داده شد.
وی یادآور شد: طبق قانون، ساخت، خریدوفروش، نگهداری، تبلیغ و استفاده از هرگونه دستگاه فلزیاب و همچنین ورود آن به کشور منوط به اخذ مجوز از وزارت میراث‌فرهنگی کشور است.
فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مازندران تصریح کرد: با هرگونه تبلیغ، خریدوفروش و استفاده از این دستگاه که به‌منظور کشف آثار و اموال تاریخی اس، برخورد قانونی به عمل خواهد آمد.

1401/9/29

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :