۶۳ میلیارد تومان اعتبار به توسعه شبکه ارتباطات و فناوری در شهرستان آمل اختصاص یافت

مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات مازندران:
۶۳ میلیارد تومان اعتبار به توسعه شبکه ارتباطات و فناوری در شهرستان آمل اختصاص یافت
مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران از تخصیص ۶۳ میلیارد تومان اعتبار برای توسعه زیرساخت های ارتباطی شهرستان آمل از محل منابع مالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خبر داد.
به گزارش صبح آمل، اسماعیل اعزی در نشست بررسی آخرین وضعیت حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان آمل افزود: افزود: همه اعتبارات ابلاغی به آمل برای پروژه های ارتباطات همراه USO برای ایجاد شبکه فیبرنوری و تقویت ارتباطات و فناوری اطلاعات شهرستان خواهد بود.
وی ادامه داد: تعداد ۲۴ روستا شامل ۱۳روستا با سایت جدید و ۱۱ روستا با ارتقای تکنولوژی ۴G از امکانات مخابراتی بهره مند می شوند.
مدیرکل فناوری ارتباطات و فناوری اطلاعات استان مازندران با اشاره به اینکه با اختصاص اعتبار جدید تعداد یک هزار و ۱۹۲ خانوار از خدمات مناسب تر مخابراتی و فناوری برخوردار می شوند، تصریح کرد: برای این میزان فعالیت زیرساختی، اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.
اعزی با تاکید بر اینکه براساس اعتبار ابلاغ شده راه اندازی پوشش موبایلی در روستاهای ایرا، لهر، پنجاب، عبدالله آباد، گزانه، هاره و لاسم بخش لاریجان شهرستان آمل در دست اقدام است، گفت: برای روستاهای زیار، تیار، پرن و در صورت مناسب بودن شرایط منطقه کوهستانی اندوار احداث سایت جدید آغاز می‌شود.
فرماندار ویژه شهرستان آمل نیز در این جلسه با اشاره به اینکه در تفاهم نامه توسعه ارتباطات و فیبرنوری شهر آمل نگاه توسعه پایدار حاکم خواهد بود، تصریح کرد: این نگاه می تواند به ایجاد تحولی جدید در شهرستان منجر شود.
سید عباس حسینی با بیان اینکه این تفاهم نامه خدمات هایتک در بستر فیبرنوری به شهروندان ارایه خواهد داد و نیازمند تصمیم گیری سریع است، عنوان کرد: در مباحث آی تی تصمیم گیری سریع مورد نیاز است زیرا برای ۱۰ سال دیگر ممکن است تکنولوژی های دیگری بر سرکار بیایند.
وی با اشاره به اینکه بسترهای ایجاد شهر هوشمند در شهر آمل مهیا شده است و نیازمند تصمیم گیری و اجرای این طرح ها است، بیان کرد: در زمینه توسعه شبکه فیبر نوری حمایت های خوبی از سوی کشور و استان از شهرستان های پیشرو صورت می گیرد که نیاز است اهتمام مسوولان شهری را نیز در پی داشته باشد.
مدیرکل مخابرات مازندران نیز در این جلسه با اشاره به اینکه پروژه شهر هوشمند یک مگاپروژه باید شمرده شود، تصریح کرد: توسعه فیبرنوری میلیون ها اشتغال ایجاد می کند که نیاز است به آن توجه ویژه صورت گیرد.
علی نوروزی با تاکید بر اینکه ۷۵۰ کیلومتر فیبرنوری در ۱۰ ماه گذشته در استان مازندران احداث شده است، بیان کرد: از این میزان ۱۵۰ کیلومتر در محور هراز شهرستان آمل ایجاد شده که نشان می دهد ظرفیت کافی برای توسعه این شبکه وجود دارد.

1401/9/22

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :