جلوگیری از حاشیه نشینی در شهرها باید در دستور کار شهرداران قرار گیرد

استاندار مازندران، عنوان کرد:
جلوگیری از حاشیه نشینی در شهرها باید در دستور کار شهرداران قرار گیرد/ متحول کردن زیرساخت های شهری رسالت اساسی شهرداری هاست
استاندار مازندران با بیان اینکه احیای بافت های فرسوده یکی از برنامه های دولت است که تسهیلاتی برای تحقق آن در شهرهای شمالی در نظر گرفته شده است، گفت: با همراهی شهرداران می بایست این مهم به یک نهضت بزرگ‌ تبدیل شود. ‎
به گزارش صبح آمل و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استاندای مازندران، سیدمحمود حسینی پور در همایش شهرداران استان با عنوان اینکه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب فرمودند: انقلاب اسلامی همچون پدیده های زنده و با اراده همواره دارای انعطاف است اما اهل انفعال نیست، خاطرنشان کرد: 56 بند مهم از سوی مقام معظم رهبری در سند الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت که برای ۵۰ سال آینده ترسیم شده است را می توان تعریف نوینی از شیوه حکمرانی لحاظ نمود.
وی افزود: امروزه نهادهای دنیا بیشترین وقت را معطوف به این می کنند که مشارکت مردم را به سمت و سوی این مهم ببرند که به امنیت پایدار برسند.
استاندار مازندران ادامه داد: برای مقابله با ساخت و سازهای غیرمجاز هیچ دیواری نباید بین شهرداران و دستگاه های اجرایی باشد و در همایش سرمایه گذاری استان باید شاهد حضور فعال شهرداران باشیم، چرا که نقش شهرداران در توسعه استان موثر است.
حسینی پور، تصریح کرد: شهرداری ها باید روح خدمتگزاری و اخلاص را بیشتر از نهادهای دیگر در خود تقویت کنند و حمایت دولت از شهرداری ها حمایت حداکثری خواهد بود و حمایت معنوی دولت مردان از شهردای ها می تواند منجر به تحول در شهرداری ها شود.
نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه حکمرانی بعنوان مجموعه ای از سنت ها و روش های پیاده سازی قدرت برای مدیریت در تمامی سطوح نهاد سیاسی و اجتماعی کشور تعریف می شود، عنوان کرد: احیای بافت های فرسوده یکی از برنامه های دولت است که تسهیلاتی برای تحقق آن در شهرهای شمالی در نظر گرفته شده است و تصمیاتی در این راستا اتخاذ شده که بزودی ابلاغ می شود. با همراهی شهرداران می بایست این مهم به یک نهضت بزرگ‌ تبدیل شود و شهرداران با بسیج پیمانکاران خاص باید بتوانند نسبت به احیای بافت های فرسوده اقدام کنند .
حسینی پور افزود: بدلیل کمبود زمین در مازندران نظام مسائل زیادی را در استان شاهد هستیم و متاسفانه با یک تهاجم مهندسی غربی در مازندران روبروئیم و بافت سنتی ما بسرعت مورد تهدید قرار می گیرد که باید مورد توجه شهرداران قرار گیرد و جلوگیری از حاشیه نشینی در شهرها یکی از مهم ترین مسائلی است که باید در دستور کار شهرداران قرار گیرد.
این مسئول اضافه کرد: برخی از ماموریت های اصلی شهرداری در حوزه های اجتماعی طی سال ها به فراموشی سپرده شد و شهرداران متناسب با اقتضائات روز و سند چشم انداز می بایست نقش مهمی در حکمرانی مدرن داشته باشند.
سید محمود حسینی پور یادآور شد: کارگروه هایی جهت پیگیری برخی از نظام مسائل با سرعت بالا ایجاد شود تا با توجه به اینکه مازندران مقصد گردشگری و مورد توجه مردم از سراسر کشور می باشد تحولات بزرگی در زیرساخت های استان ایجاد شود که متولی اصلی شهرهای استان شهرداری ها هستند و می بایست شاهد همدلی شهرداران و سایر مسئولین باشیم.

1401/9/14

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :