حدود ۵۱ درصد تعهد اشتغال در مازندران محقق شد

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران:
حدود ۵۱ درصد تعهد اشتغال در مازندران محقق شد
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران گفت: حدود ۵۱ درصد تعهد اشتغال سال ۱۴۰۱ مازندران با اعطای تسهیلات رونق تولید و حمایت از کسب و کارهای خرد محقق شد.
به گزارش صبح آمل و به نقل از ایرنا، حسن خیریانپور افزود: در سال جاری تعهد اشتغال استان ایجاد ۵۳ هزار شغل در بنگاه‌های اقتصادی خرد و بزرگ و واحدهای صنعتی و تولیدی بوده که از ابتدای فروردین تا شهریور ۱۴۰۱ حدود ۲۶ هزار و ۷۲۵ شغل در استان ایجاد شده است.
وی خاطر نشان کرد: از این میزان اشتغال ایجاد شده در استان حدود ۱۰ هزار و ۵۰۰ شغل در واحد صنعتی مازندران با اعطای تسهیلات ۲ هزار میلیارد تومانی سرمایه در گردش است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران از ایجاد اشتغال جدید با احیای واحدهای صنعتی تعطیل شده در ۶ ماه گذشته خبر داد و گفت: حدود پنج هزار نفر با برگشت به تولید ۱۲۰ واحد تولیدی راکد استان، صاحب شغل شدند.
خیریانپور با اشاره به تداوم تلاش‌ها برای تحقق رشد ۸ درصدی در استان مازندران، اضافه کرد: رسیدن به این هدف در استان سخت اما دست یافتنی است.
وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی با جذب به موقع اعتبارات و جذب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در استان برای تحقق رشد ۸ درصدی در مازندران بکوشند.
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مازندران تصریح کرد: سهم کشاورزی و صنعت در اعتبارات استانی نیازمند بازنگری است و باید بودجه منطبق رونق اقتصادی در مازندران برای سال‌های آینده بسته شود.
خیریانپور با بیان اینکه در سال گذشته حدود ۴۰ هزار شغل پایدار در استان مازندران ایجاد شد، گفت: در صورت تخصیص اعتبارات کافی تعهدات ایجاد اشتغال امسال در استان نهایی خواهد شد.

اشتراک گذاری این مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در ادامه بخوانید ....

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری این مطلب در :